مجموعه قره داغ شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • قیمت: $0.00

زنبورعسل و چگونگی تولید عسل طبیعی؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

حشره ای به نام زنبورعسلبرخی از خصوصیات زنبور عسل از نظر رده بندی به صورت است:زنبورعسل چگونه عسل تولید میکند؟انواع غده در زنبورعسلغده های مهم زنبورعسلسایر غده هاخرید عسل طبیعی

زنبورعسل و عسل طبیعی

آیا میدانستید یکی از شگفتی های جهان زنبورعسل و محصولات آن است؟زیرا زنبورعسل با جثه ای که دارد،بسیار فعال و یک تولید کننده ی برتر است،زیرا این حشره با استفاده از غده های متنوع در قسمت های مختلف بدن خود اقدام به تولید محصولاتی مینماید که به هیچ عنوان شبیه هم نیستند و این نشان دهنده ی اهمیت و عظمت خداوند است.

حشره ای به نام زنبورعسل

تعریف زنبورعسل به صورت عامیانه؟زنبور عسل یکی از مفیدترین و مولدترین موجودات کره ی زمین است که بدون وجود این حشره زندگی برروی کره ی خاکی تقریبا غیر ممکن میشود. لذا درصورت نبود زنبور عسل و یا عدم استفاده ی موثر از آنها و قابلیت آنها برای گرده افشانی محصولات کشاورزی و منابع طبیعی رو به زوال و نابودی می گذارند و به مرور گرسنگی بیماری و مرگ و میر افزایش پیدا خواهد کرد.از میان هزاران گونه زنبور تنها زنبورعسل توانایی تولید را دارد و بقیه صرفا برای گرده افشانی یا مسائل دیگری آفریده شده اند.این زنبورها(زنبورعسل)
موجوداتی هستند که به حالت اجتماعی زندگی کرده نوزادان خود را پس از تفریخ از تخم با گرده و نوش گل ها پرورش می دهند و تا موقعی که به صورت حشره کامل در آیند از آنها نگهداری می کنند.

 

زنبورعسل و عسل طبیعی

 

برخی از خصوصیات زنبور عسل از نظر رده بندی به صورت است:

۱-جزء شاخه بند پایان
۲-زیر شاخه تراشه داران
۳- از رده یا کلاس حشرات
۴-زیر رده بالداران
۵-گروه حشرات با دگردیسی کامل
۶-راسته بالغشائیان
۷-زیر راسته نیش داران
۸-بالاخانواده اپوئیده
۹-زیر تیره اپینه و جنس اپیس یا زنبور می باشد.
نکته: در حال حاضر چهار گونه مختلف از جنس زنبور یا اپیس در دنیا شناخته شده است.

زنبورعسل چگونه عسل تولید میکند؟

 

زنبورعسل و عسل طبیعی

 

طبق گفته ی دانشمندان هنوز تولید عسل طبیعی و یا شهد غلیظی که به عسل معروف است برای آنا راز مانده است و هرکسی به صوزت تخمینی توضیحی از نحوه ی ساختن ان ارائه داده است.آیا میدانستید برای تولید عسل طبیعی به مقدار یک کیلو گرم چقدر باید زنبورعسل تلاش کند؟برای یک کیلوگرم عسل زنبورها باید حدود سه کیلو شهد جمع اوری کنن که ۲۰ هزار زنبور لازم است تا از ۴ میلیون گل جمع آوری کنند.در ابتدای جمع اوری شهد ،بسیار رقیق بوده و در کیسه ی ذخیره ی خود ان را به کندو انتقال میدهند ،بعد از انتقال به کندو شهد را داخل حجره میریزد.بعد از غروب که همه ی زنبورها داخل کندو هستند،شهد را به داخل شکم خود برده و با بزاق دهان خود دوباره ترکیب میکنند سپس به زنبوربعدی انتقال میدهد.

 

به طور که این کار تا جایی ادامه میابد که عسل غلظت مورد نظر زنبورها را گرفته باشد. اکثر مواد اصلی تشکیل دهنده عسل طبیعی مختلف، تقریبا مشابه هم می باشند.درصد بعضی از قندهای موجود در عسل بسیار بالاست که ان هم به منطقه و گیاه مورد نظر ربط دارد،به همین جهت در صورت نگهداری صحیح و حتی به مدت طولانی، میکروارگانیسم ها نمی توانند در آن فعالیت کرده و مواد موجود در عسل طبیعی را تغییر داده و ترکیبات آن را عوض کنند.

(دهان به دهان کردن عسل توسط دو زنبور)

انواع غده در زنبورعسل

همان طور که اشاره شد زنبور عسل صرف نظر از یک حشره بوده مانند یک کارخانه ی عظیمی می ماند که مدام در حال تولید محصولات بسیار ارزشمند است.همه ی این محصولات توسط غده ی مخصوص در بدن او درست شده و بسیار منظم کار میکند.در ادامه ی مقاله به تعداد غده ی موجود در بدن زنبور اشاره میکنیم
۱-غده ی موم ساز
این غده بسیار پر کار بوده و در زیر شکم زنبورهای کارگر چهار جفت (هشت عدد)غدد مومی وجود دارد. وظیفه این غدد،ترشح موم در سن ۱۳ تا ۱۸ روزگی است که صرف ساختن سلول های مومی شان می شود.این غده فقط در زنبورهای کارگر جوان فعال است و با گذشت زمان از تولید آن کمتر میشود.

 

زنبورعسل و عسل طبیعی

۲-غده ی شیری
این غده ی مهم در دو طرف سر زنبورعسل قرار گرفته و برای تولید ژل رویال فعالت میکند،شیر زنبور غذای مخصوص ملکه از ابتدای مرحله لاروی تا پایان عمر می باشد،در صورتی که لاروهای جوان زنبورهای کارگر و نر فقط در سه روز اول لاروی(۷۲ ساعت بعد از تولد) از این غذا استفاده می کنند.به همین علت است که زنبورهای کارگر عمر کوتاه یعنی ۲ ماه و ملکه عمر زیادتری دارد.

 

غده های مهم زنبورعسل

۳-غدد سمی
همانطور که از نامش پیداست این غده سم لازم را در بدن زنبور تولید کرده تا بتواند در برابر حملات یا غارت گرن عسل محافظت کنند. محل قرار گیری این غده در انتهای بدن زنبور عسل و نزدیک مخرج قرار دارد و وظیفه آن تولید زهر برای زنبور عسل می باشد.
۴-غده های زیر آرواره ای
این غده مسئول تولید هورمون فرومون است که مخصوص ملکه میباشد تا زنبورهای کارگر بتوانند ملکه را شناسایی کرده تا اجازه ی ورود دیگر ملکه را ندهند.

۵-غده های مخزنی
با توجه به اینکه در فصل زمستان هوا سرد شده و امکان خروج زنبور به بیرون از کندو نمیباشد،غده ای در شکم زنبور وجود دارد که به غده ی مخزن معروف است تعداد آنها سه عدد است و در انتهای بدن زنبور عسل قرار دارد و وظیفه آن ضدعفونی کردن مدفوع زنبورعسل در داخل کندو و در فصل زمستان میباشد.

سایر غده ها

۶-غده ی بزاقی
این غده بسیار عجیب بوده و در حین لارو بودن زنبورها عمل میکند،به طوری که این غده در زنبور،نر ،ملکه و کارگر وجود داشته و در موقع لارو بودن صرف تنیدن تار به دور خود شده و پس از رشد و تبدیل آن به زنبور کامل, نقش غده بزاق دهان را بازی می کنند.محل قرار گیری این غده در سر زنبورها میباشد.

(قسمت های مختلف بدن زنبورعسل)

 

زنبورعسل و عسل طبیعی

 

۷-غده ی مربوط به بویایی
آیا زنبورها حس بویایی دارند؟محل قرار گیری این غده در کجای زنبورعسل است؟جالب است بدانید فعالیت این غده در ارتباط با فرمون ملکه است،و باعث می شود که زنبورهای صحرایی هنگام بازگشت به کندو به کندوهای دیگر نروند و زنبورهای محافظ هم به وسیله این غده ها تشخیص می دهند،یعنی به گونه ای پلاک هر زنبورعسل است و از این طریق زنبورهای غریبه را به کندو راه نمی دهند.جایگاه این غده ها در پشت زنبورها و در فاصله بین آخرین حلقه کتینی و حلقه ما قبل آخر می باشد.

خرید عسل طبیعی

امروزه در سراسر جهان عسل با طعم و رنگ های مختلفی با توجه به پوشش گیاهی مختلف تولید شده و در بازار عرضه میشود.اما یافتن عسل طبیعی و خالص نسبا سخت شده و هر زنبورداری اقدام به تولید این نوع عسل نمی نماید،زیرا از نظر اقتصادی مقروی به صرفه نیست.لذا گروه ما سعی دارد با تولید بهترین عسل از نظر کیفیت و قیمت بتواند رضایت مشتری را جلب کرده و سلامتی را نیز برای مصرف کننده تضمین کند.لذا توصیه میکنیم برای تهیه ی بهترین عسل یا سایر محصولات زنبورعسل با ما در تماس باشید تا طعم واقعی عسل را بچشید.

 

زنبورعسل و عسل طبیعی

محصولات خوراکی حاصل از غدد زنبورعسل

-عسل

-ژل رویال

سعید قاسمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید قاسمی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09145394274

phone icon شماره تماس: 09126832367

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: asal-gharedagh@

instagram icon اینستاگرام: asal-gharedagh@

email icon ایمیل: beeproduct.gharedagh100@gmail.com

مجموعه قره داغ شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • قیمت: $0.00
0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید