عرضه ی موم طبیعی

در گذشته ای نه چندان دور زنبوردارها محصول تولید خود را در قالب عسل به بازار عرضه میکردند،یعنی هیچ محصول جانبی از کندو نمیتوانستند استخراج کنند.بعدها با افزایش اطلاعات در مورد زنبورعسل و نحوه ی زندگی آنها متوجه شدند عسل شاید سومین محصول اصلی این حشره باشد و امروزه بیش از 10 ماده ی با ارزش این حیوان کوچک جثه در جهان استخراج میشود و هر صنعتی به طور تخصصی روی یکی از انها فعالیت میکند که یکی از بزرگترین آنها موم طبیعی است.

 

موم زنبورعسل چگونه قیمت گذاری میشود؟

 

موم ها فرایند بسیار پیچیده ای دارند و هنوز مطالعات و تحقیقات روی ان انجام میگیرد.زیرا صنعت های زیادی هستند که برای افزایش سطح کیفی محصولات خود به این ماده روی اورده اند.مخصوصا شرکت های تولید کننده ی زیر :
1-تولید کننده های لوازم آرایشی و بهداشتی
2-تولید کننده های چسب و کاغذ
3-شمع سازی ها
4-تولید کننده های عایق صوتی و رطوبت

5-زنبورداراها

6-مجسمه سازی ها

7-دکوراسیون

 

 

نحوه ی پاکسازی موم زنبور

شاید در میان موارد مهم تولیدی زنبورعسل این موم هست که با روش های خاصی باید تمیز و از هر آلودگی باید عاری شود تا بتوان از ان استفاده ی مجدد نمود یا در سایر صنایع به کار برد.برای اینکار روش های بسیار زیادی وجود دارد اما برای حجم های کمتر باید از همان روش سنتی و کم هزینه بهره ببریم،استفاده از دستگاه موم خشک کن ارتعاشی، تنگ یا پرس مخصوص و استفاده از دستگاه موم ذوب کن مخصوص و روش‌های بسیار معمول در کشورهای خارج می‌باشند.

در ایران می‌توان از وسایل صافی و تنگ یا پرس‌های معمولی استفاده کرد. پس از آن که عسل از مخلوط فوق جدا گردید، موم را در آب داغ حل کرده و پس از آن که موم در سطح آب شناور گردید می‌توان آن را در قالب‌های مخصوصی ریخته تا منجمد شده و به شکل قرص‌های بزرگ موم درآید.لازم به ذکر است در این روشها فقط آلودگی های فیزیکی و سیاهی موم از بین میرود و باکتری ها و آلودگی های مختلف شیمیایی هنوز در موم پابرجاهستند که برای نابودی انها نیز باید از دیگر تجهیزات و روشهای نوین استفاده نماییم.

 

عرضه ی موم طبیعی

 

خرید موم زنبور عمده و خرده

شرکت ها و بنکداری های زیادی موم طبیعی را عرضه میکنند،منتها این افراد به صورت مقطعی و فصلی اقدام به اینکار میکنند و در طول سال احتمالا موم نداشته باشند.اگر به دنبال خرید موم به صورت همیشگی هستید میتوانید با ما در ارتباط باشید.

موم ورق رنگی طبیعی

جالب است بدانید از رشته های بسیار جذاب و خود مختار استفاده کننده های موم زنبورعسل رشته ی شمع سازی است.این رشته اخیرا در توسعه ی کار خود به جای موم های پارافینی از موم های زنبوراستفاده میکند و بازار خوبی نیز پیدا کرده اند.در این نوع موم ها اقدامات بسیار زیادی برای تصفیه سازی انجام میگیرد و از رنگ های ارگانیک برای اینکار استفاده میشود تا در حین سوختن الودگی ایجاد نکند.

 

 

قیمت موم خالص تولید شده توسط زنبورعسل

همانطور که اشاره کردیم موم ها بر اساس میزان نظافت و تصفیه قیمت گذاری میشود.اگر موم ها از نوع استریل باشدبالاترین قیمت را دارد و تصفیه ی درجه دوم نیز دارای قیمت پاینتری نسبت ان خواهد داشت.در زیر چند نمونه موم به همراه قیمت برای شما اورده شده است:
1-موم گرانول                220 هزار تومان
2-موم ورق                   130 هزار تومان
3-موم رنگی                 230 هزار تومان
4-موم گرمی و قالبی     195 هزار تومان

 

عرضه ی موم طبیعی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *