مجموعه قره داغ شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • قیمت: $0.00

فروشنده ی معتبر عسل طبیعی تغذیه یا شکری

آنچه در این مقاله می خوانید...

عسل به دو دسته تقسیم بندی میشود:فرق عسل طبیعی با عسل شکریعلت شکرک یا رس بستن عسل طبیعینحوه ی تغذیه ی مصنوعی زنبورعسلخرید عمده ی عسل طبیعی شکری یا تغذیه شده

عسل تغذیه یا شکری

آیا دقت کرده اید چرا در سالهای اخیر تولید عسل در جهان و ایران به شدت زیاد شده است؟
با توجه به اینکه طبق گزارش های هواشناسی آمار بارندگی در جهان تقریبا ثابت است و میزان رشد گل و گیاه نیز تقریبا و با اندکی تفاوت نسبت به سال گذشته در طبیعت رشد میکند ،پس طبق این قضیه عسل طبیعی نیز باید مقدار ثابتی داشته باشد.اما راهی که باعث زیاد شدن عسل شده است،تغذیه ی مصنوعی و کشیدن کار زیاد از زنبورعسل میباشد.

عسل به دو دسته تقسیم بندی میشود:

-طبیعی

-تغذیه ای

فرق عسل طبیعی با عسل شکری

 

عسل تغذیه یا شکری

عسل ها در اکثر پارامترها با یکدیگر متفاوت هستند،اما همه ی عسلهای طبیعی تقریبا هیچ عوارضی برای بدن ندارند و فقط در میزان قند با یکدیگر تفاوت دارند.ولی اختلاف بین عسل طبیعی با تغذیه ای بسیار زیاد است و بزرگترین تفاوت در مورد تغذیه زنبورهاست،عسل طبیعی در فصول پر از گل و گیاه از شهد ناب خود گلها برداشت می‌شود و با تغییر فصل زنبورها را ییلاق ،قشلاق می کنند.شهد گلها در همه ی شرایط ها غذای زنبورها خواهدبود.اما عسل تغذیه با وجود اینکه فصل تغییر می کند و شهد گل و گیاه دیگر در طبیعت وجود ندارد، تغذیه کمکی(شربت شکر) که همان شهد شکری می‌باشد، مصرف میکنند . این نیاز زنبور ها اینگونه برطرف شده و عسل به دست آمده مربوط به عسل تغذیه ای می باشد.

علت شکرک یا رس بستن عسل طبیعی

آنزیم‌هایی که زنبور به شهد اضافه می‌کند باعث می‌شود که قند‌هایی مثل ساکارز که انحلال پذیری کمی در آب دارند به فروکتوز و گلوکز که انحلال پذیری بیشتری در آب دارند(این کار توسط زنبور انجام میشود)تبدیل شود.این کار باعث می‌شود که زنبور‌ها غذای کم حجم‌تر اما مقوی‌تری داشته باشند. در نتیجه محصول نهایی یک محلول بسیار اشباع از قند است که به آن عسل می‌گویند. زنبورعسل شهد گیاهان را جمع‌آوری کرده و با بزاق دهان خود و آنزیم‌هایی که به آن اضافه می‌کند شهد را غلیظ می‌کند و با این کار انواع پارامترهای قندی عسل را تغییر میدهد که یکی از مهمترین انها دیاستاز میباشد.با توجه به اشباع بودن عسل با مواد قندی که اکثر آنها نیز ناپایدار است بعد از مدتی بسته به نوع عسل قطعا شکرک می‌زند.

 

برای مشاهده ی عسل رس بسته کلیک کنید

نحوه ی تغذیه ی مصنوعی زنبورعسل

دلیل تولید عسل تغذیه ای چیست؟اگر دقت داشته باشید،هیچ توجیه درمانی برای تولید این نوع عسل وجود ندارد،این کار صرفا جنبه ی اقتصادی داشته تا زنبوردار بتواند با توجه به زحمت زیادی که میکشد،سود زیادی کسب کند و از لحاظ قانونی و بهداشتی این عسل هیچ گونه مشکلی ندارد.حال فرض میکنیم یک زنبوردار چندین کندو دارد واین فرد دارای هزینه تعمیر نگهداری وخانواده میباشد از طرفی می‌خواهد عسل زیادی برای فروش داشته باشد.اگر زنبورهایش فقط از شهد گل‌ها تغذیه کنند به خاطر محدود بودن تعداد گلها و شهد دهی عسلی که تولید می‌شود بسیار کم خواهد بود.لذا بعضی از زنبوردارها در کنار یا داخل کندوهایشان محلولی از آب و شکر (شربت شکر)می‌گذارند تا زنبورها دیگر مجبور به طی کردن مسافت‌های طولانی نباشند و از همان آب و شکر تغذیه کنند تا از اندوخته ی خود استفاده نکنند.

در این شرایط زنبورها عسل بسیار بیشتری تولید می‌کنند و کندوها ۳ تا ۴ برابر و حتی بیشتر از یک کندوی عسل طبیعی عسل می‌دهند. اما عسل تولید شده دیگر خواص و کیفیت یک عسل طبیعی را نخواهد داشت زیرا زنبورها دیگر مسافت زیادی را پرواز نمی‌کنند و غذایشان راحت و آماده در اختیارشان قرار می‌گیرد و به همین دلیل ساکارز عسلی که تولید می‌کنند بیشتر بوده و حتی جنبه ی درمانی نمیباشد. به این عسل تولید شده، عسل تغذیه‌ای گفته می‌شود.معمولا بیش از ۸۰ درصد عسل های تولید در ایران از نوع تغذیه ای میباشد.

عسل تغذیه یا شکری

خرید عمده ی عسل طبیعی شکری یا تغذیه شده

برای خرید انواع عسل طبیعی با ساکارزهای مختلف با ما در تماس باشید.

انواع روش های خرید عسل از گروه قره داغ

۱-تماس تلفنی و ثبت سفارش

۲-حضوری

۳-سفارش اینترنتی

سعید قاسمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید قاسمی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09145394274

phone icon شماره تماس: 09126832367

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: asal-gharedagh@

instagram icon اینستاگرام: asal-gharedagh@

email icon ایمیل: beeproduct.gharedagh100@gmail.com

مجموعه قره داغ شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • قیمت: $0.00
0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید