مجموعه قره داغ شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • قیمت: $0.00

کدام یک از محصولات زنبورعسل خوشمزه تر است؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

محصولات زنبورعسل کدامند؟1-عسل طبیعی3-گرده گل5-بره مومکدام یک خوشمزه تر است؟خرید انواع محصولات زنبورعسل

محصولات زنبورعسل خوشمزه

خداوند برای زنبورعسل قدرتی داده است که هر محصولی به غیر از مدفوع ان برای ما انسان ها مفید است.از عسل طبیعی گرفته تا بره موم که درمان کننده ی انواع سرطان است برای انسان ها ارزش دارد.

 

محصولات زنبورعسل کدامند؟

ابتدا همه ی انسان های خیال میکردند که زنبورعسل فقط عسل تولید میکند و این درحالی است که زنبور بیش از ۶ نوع محصول بسیار متفاوت با ویژگی های مختلف تولید میکند.این درحالی هست که این ماده ها با شناخت زنبور به دست آمده است. و نشان دهنده ی این است که هر چقدر زنبور را بشناسیم باز احتمال استخراج محصول تازه ای باشد.در ادامه به بررسی این ماده ها میپردازیم.

۱-عسل طبیعی

این ماده از شهد گلهای چیاهان و درختان جمع آوری میشود،زنبور عسل اشهدها را پس از جمع آوری کردن در داخل کیسه مخصوصی که در بدنش قرار دارد و فقط برای جمع آوری و ذخیره شهد درست شده به طور موقت انبار می کندو غده ی مخصوص در بدن عسل را تولید نمیکند.عسل های طبیعی دارای خصوصیات زیر است:
-مقدار آب موجود در عسلها معمولا بین ۱۴ تا ۲۲درصد می باشد
-دارای رنگی بسته به گیاه منشاء از سفید تا سیاه متغیر است
-پارامترهای عسل همگی طبیعی بوده و توسط ازمایشگاهها قابل اندازه گیری هستند

۲-ژل رویال

از غذای های کمتر شناخته و مقوی کندو بوده و توسط غده ی هیپوفامین در سر زنبور تولید میشود.یکی از محصولات خاص و کمتر زنبور عسل بوده که غذای مخصوص ملکه زنبورها بعد از اولین روز تولد تا آخرین روز عمرش از آن تغذیه می کند.این ماده ی کامل از مواد مختلفی تشکیل شده است که ۱۰ درصد وزن آن از اسیدی تشکیل می شود که ترکیب آن هنوز هم شناخته شده نیست و هر توضیحی که در این باره شنیده میشود به صورت حدسی و تخمینی است.همه ی اسید آمینه های طبیعی در ژل موجود است.

 

 

۳-گرده گل

این محصول به طور کامل از گلها برداشت میشود و هیچ گونه غده ی خاصی در تولید آن سهیم نیست و فقط برای چسباندن ان به پاهای عقب زنبور از بزاق یا آنزیم های خاصی استفاده میشود.مقدار پروتئین در گرده های مختلف متفاوت بوده و چیزی بین ۱۱ تا ۳۵ درصد می باشد. گرده گل سرشار از ویتامین های اصلی نظیر A،B،C،D،E می باشد. تعداد گرده ها و شکل گرده ها در گل های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد و هر گلی دارای رنگ خاص و مربوط به خود میباشد.

۴-موم
ماده ای که بعد از ۱۴ روزگی زنبور قادر به تولید است موم میباشد.یکی از مهمترین نیاز های کندو بوده که زنبورها در تولید آن بسیار تلاش میکنند و در طول زندگی خود بیشترین ماده ای که تولید میکنند همین موم است.۴ جفت غده مسئول تولید موم در زنبورعسل میباشد.خصوصیات این ماده:
-خوراکی نیستند
-در صنایع مختلف استفاده میشود
-به صورت کامل از بدن دفع میشود.

۵-بره موم

این ماده در صورت نیاز و در سال دو مرحله از صمغ درختان جمع آوری شده و مانند چسب و بتن در جاهای مختلف کندو به کار برده میشود.منشاءاصلی این ماده درختانی مانند زیر است:
-بید
-بیدمشک
-نارون
-تبریزی
-آلو و غیره جمع آوری و به همان طریقی که گرده گل را حمل می نماید به پاهای عقب خود چسبنده و به کندو می آورند.

 

محصولات زنبورعسل خوشمزه

۶-زهر زنبور
این ماده نیز همان طور که از نامش پیداست در نیش زنبور تولید میشود وظیفه ی تولید آن توسط یک غده مخصوص که از دومین روز پس تولد شروع به ترشح نموده و حدودا در روز پانزدهم کیسه زهری را که برای ذخیره در بدنش وجود دارد پر می نماید.ترکیبات این ماده تقریبا نزدیک به زهر مار بوده اما با کمی متفاوت و مقدار کمتر جالب است بدانید که زهر مار کاملا کشنده است منتها زهر زنبور با تشکیل شدن از پروتئین علاوه براین که ضرری ندارد امروزه به عنوان داروی ضد سرطان حتی از زنبورها استخراج میشود.

 

محصولات زنبورعسل خوشمزه

 

کدام یک خوشمزه تر است؟

اکثر محصولات زنبورعسل براساس طعم و فایده دارای خاصیت های مختلفی هستن ولی با توجه به این که برخی از آنها طعم خوشایندی ندارند،اکثر افراد ترجیح میدهند فقط عسل مصرف نمایند.منتها به راحتی میتوان بره موم ،گرده یا زل رویال با عسل ترکیب نموده و از مزایای همه ی انها بهره مند شد. براساس طعم محصولات زنبور دارای مصرف بیشتری است.
۱-عسل طبیعی
۲-ژل رویال
۳-گرده گل
۴-بره موم
نکته:موم و زهر زنبور هنوز به صورت خوراکی در ایران مصرف نمیشود.

خرید انواع محصولات زنبورعسل

این روزها هر کدام از محصولات بالا در سطح خودش بسیار گسترده و بزرگتر شده است،به قدری که حتی برخی افراد به صورت تخصصی روی یک محصول مانند زل رویال یا بره موم فعالیت میکند.لذا گروه قره داغ با دانش و فعالیتی که دارد تقریبا در تولید بسیاری از محصولات زنبورعسل خبره است و امادگی پاسخگویی نیاز مشتری های خود را دارد.برای خرید انواع عسل ،بره موم و دیگر محصولات زنبورعسل با ما در تماس باشید.

محصولات زنبورعسل خوشمزه

 

سعید قاسمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید قاسمی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09145394274

phone icon شماره تماس: 09126832367

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: asal-gharedagh@

instagram icon اینستاگرام: asal-gharedagh@

email icon ایمیل: beeproduct.gharedagh100@gmail.com

مجموعه قره داغ شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • قیمت: $0.00
0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید