مجموعه قره داغ شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • قیمت: $0.00

کلزا چیست وعسل برداشتی از گیاه کلزا

آنچه در این مقاله می خوانید...

گیاه کلزاعسل کلزاگرده ی کلزا

برخی گیاهان کشاورزی پر گل مانند کلزا برای تولید عسل و گرده گل بسیار خوب می باشد و سالانه عسل و گرده از این محصولات باحجمهای بالا تولید و روانه ی بازار می شود.اما برخی از خصوصیات این محصولات باعث شده است کیفیت عسل و گرده ی انها پایین تر باشد.

  • گیاه کلزا
  • عسل کلزا
  • گرده ی کلزا

گیاه کلزا

کلزا از گیاهان مناطق گرم و معتدل و گاهی با هر شرایط اقلیمی سازگار می باشد.این گیاه از خانواده ی کلم سانان برخی بر این اعتقاد هستند که گیاه سویا نیز از این گیاه درست و اصلاح نژاد شده است.گیاه کلزا را در اکثر کشورها به منظور روغن کشی و استفاده از تخم ان به کار می برند.این گیاه تقریبا به جز روغن کشی دیگرخاصیتی ندارد.در ایران نیز به طور گسترده در شهرهای با آب و هوای معتدل کاشت می شود.

عسل کلزا

کلزا دارای ریشه و ساقه ی تقریبا عمودی و تا ارتفاع ۱۳۰سانتی متر رشد دارد،گلهای زرد رنگ و مایل به سفید،برگ سبزمایل به حنایی،و میوه ی غلاف دار و نیام که دانه و یا تخم های کلزا در درون غلاف جاگیری شده است.

بعد از خشک شدن کلزا دانه ی آن حدود ۵۰درصد روغن،۲۰درصد پروتئین و تقریبا ۱۹درصد آن نیز پوست کلزا تشکیل می دهد.

روغن کلزا:

همانطور که اشاره شد این گیاه به دلیل داشتن روغن فراوان برای روغن کشی کاشته می شود. روغن این گیاه بدون کلسترول و اسیدهای چرب اشباع نشده بوده و در رده ی بالایی از خوراکی و تغذیه ای برخوردار است.

کلزا از گیاهانی می باشد که به صورت وحشی بسیار کم رشد می کنند و اکثرا به صورت کشت صیفی کاشته می شود.لذا در این نوع گیاهان استفاده از آفت کشها زیاد بوده و برای اکثر حشرات و مخصوصا برای زنبورها خوب نیست.

عسل کلزا

با توجه به اینکه کلزا در ایران به صورت وسیع کاشته می شود زنبورداران نیز از این فرصت استفاده کرده و برای رشد جمیعت زنبورها از این گیاه استفاده می کنند،چون کلزا نسبت به سایر گیاهان از گل و گرده ی بسیار زیادی برخوردار هست و این حُسن خوبی برای زنبورها به شمار می رود.با صراحت می توان گفت زنبورها هیچ کجا نسبت به محل کشت کلزا نمی توانند جمیعت خود را زیاد کنند.گل کلزا،هم گرده ی زیاد و شهد قابل توجهی برای تولید عسل دارد.

عسل کلزا

گرده ی کلزا

گلهای کلزا با توجه به تعداد زیاد بودن انهادر یک ساقه به مراتب گرده ی بیشتری تولید می کنند و زنبور عسل نیز از این نعمت غافل نبوده و از انها استقبال می کند.متاسفانه کلزا به دلیل داشتن آفات زیاد اکثر کشاورزان برای کشتار انها از سم های خطرناک استفاده می کنند.لذا گرده ی جمع آوری شده از محل کشت این گیاه از نظر گروه ما اصلا خوب نیست.این گرده صرفا برای افزایش و تقویت کلنی زنبورها خوب است.گرده ی کلزا بسیار آلرژی زا بوده و کسانی که حساسیت فصلی دارند وارد مزرعه ی کلزا نشوند.

برای مطالعه در مورد مشخصات عسل کلزا و گرده کلزا روی این مقاله کلیک کنید

سعید قاسمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید قاسمی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09145394274

phone icon شماره تماس: 09126832367

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: asal-gharedagh@

instagram icon اینستاگرام: asal-gharedagh@

email icon ایمیل: beeproduct.gharedagh100@gmail.com

مجموعه قره داغ شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • قیمت: $0.00
1

یک پاسخ به “کلزا چیست وعسل برداشتی از گیاه کلزا”

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید