مجموعه قره داغ شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 11 + 5 =

نکات مهم وضروری درحین خریدعسل طبیعی

آنچه در این مقاله می خوانید...

خصوصیات عسل طبیعی از نظر تجربیخصوصیات عسل از نظر آزمایشعسل طبیعی و گروه قره داغ

عسل طبیعی یکی از خارق العاده ترین ماده و خوراکی در طبیعت بوده که شناسایی طبیعی و غیرطبیعی آن به وسیله چشم امکان پذیر نیست.اما در این میان عده ای از افراد هستند که با یک سری تست ساده مدعی شناسایی عسل طبیعی هستندکه در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.البته همه ی این تست ها ازنظرعلمی هیچ جایگاهی ندارند و فقط جواب آزمایش برای ما ملاک تست عسل خواهد بود.

  • خصوصیات عسل طبیعی از نظر تجربی
  • خصوصیات عسل از نظر آزمایش
  • عسل طبیعی و گروه قره داغ

خصوصیات عسل طبیعی از نظر تجربی

عسل غذایی هست که همه در مورد آن نظری دارند ولی در حقیقت هیچ کس نمی تواند به طور قطع آن را بشناسد.اما در جامعه یکسری نظریات و یا خرافات در مورد عسل شنیده می شود که بسیار جالب است اینجا به تعدادی از انها اشاره می کنیم)طبق تصویر زیر):با کلیک بر روی باورهای غلط در مورد عسل می توانید تمامی گزینه های داخل کادر را مطالعه نمایید.

خریدعسل

خصوصیات عسل از نظر آزمایش

با توجه به مطالب اشاره شده نتیجه می گیریم راهی جز آزمایش برای تشخیص عسل طبیعی وجود ندارد.تمامی تست هایی که در آزمایش عسل انجام می گیرد طبق زیر می باشد.

خریدعسل

۱-تست مقدار رطوبت

۲-تست ساکارز

۳-دیاستاز

۴-هدایت الکتریکی عسل

۵-تست مقدار مواد معدنی و یا خاکستر عسل

۶-نسبت قندهای فروکتوز به گلوکز

۷-قندهای احیا کننده قبل از هیدرولیز

۸- مواد جامد غیر قابل حل در آب

۹-میزان اسیدیته های آزاد

۱۰هیدروکسی میتل فورفورال

۱۱-پرولین

باز پارامترهای دیگری نیز در تعیین کیفیت و قیمت عسل دخیل بوده که در مطالب بعدی برای شما بازگو خواهیم کرد.

رطوبت عسل:در هر خوراکی اگر مقدار رطوبت بیش ازحد باشد موجب اکسید و در نهایت خرابی محصول می شود،در عسل نیز فرایند تخمیر به رطوبت موجود درآن بستگی دارد.اگر مقدار آن بیشتر باشد عسل فاسد،اگر کمتر باشد فاسد و یا تخمیر نمی شود.مقدار این فاکتور در عسل باید حداکثر ۱۸ درصد باشد.

ساکارز:ازپارامترهای اصلی برای تعیین قند موجود در عسل بوده و مقدار آن در استانداردهای ایران از ۱تا ۵ قابل قبول می باشد.این فاکتور تغییر به صورت دستی بوده و به طور قطع نمی توان به ان اکتفا کرد.

دیاستاز:فعالیت دیاستاز در عسل همان عملی است که بعد از مدتی به دلیل اشباع قندی در عسل موجب کیستالیزه شدن عسل شده و رس می بندد.این فاکتور باید در تست عسل مثبت باشد.مقدار ان حداکثر ۸ ودر برگه ی آزمایش با مثبت ویا منفی نشان می دهند.

هدایت الکتریکی عسل:این پارامتر علاوه بر میزان اسیدی بودن بلکه مقدار پارامتر مهمی به نام مواد معدنی و یا خاکستر عسل را نیز تعیین می کند.حداکثر هدایت الکتریکی عسل ۰٫۸میلی زیمنس می باشد.

خاکستر:این اصطلاح همان مواد مغذی حیوانات و حشرات ریزی که زنبورها از شیره ی بدن انها استفاده کرده و در فرایند ساخت عسل استفاده می کند.اصطلاح عسلک نیز از همان حشرات ساخته می شود ومقدار آن با هدایت الکتریکی عسل به دست می آید یعنی اگر هدایت الکتریکی قابل قبول باشد مواد معدنی عسل نیز قابل قبول خواهد بود.

قند های فروکتوز و گلوکز:میزان این قندها درعسل متفاوت بوده و طبق شهد و گرده ی منبع تغییر می کند.مقدار فروکتوز،نهایت ۳۸درصد و گلوکز۳۰درصد می باشد.نسبت این دو فاکتور اگر یک و بالای یک شود عسل مرغوب و خالص است و اگر زیر یک شد عسل از مرغوبیت کمتری برخوردار هست.بازه ی این فاکتور از۰٫۸تا ۱٫۲می باشد.

قندهای احیا کننده قبل از هیدرولیز:این فاکتور همان قندهای قبل از حرارت دیدن عسل می باشد و مقدار ان باید حداقل ۶۵mg در یک کیلوگرم عسل باشد.

اسیدهای عسل:این فاکتوردرواقع همان آنزیم های اسیدی(اسیدهای بوتریک،سیتریک،فرمیک،لاکتیک،مالیک پیروگلوتامیک و….) موجود در عسل می باشد،این آنزیم ها در تنظیم ph و مزه ی عسل بسیار تاثیرگذار است.

نکته:این فاکتور به صورت دستی و تقلبی قابل تغییر بوده و با اضافه کردن اسیدسیتریک به راحتی میتوان اسید عسل را تغییر داد.

مواد جامد غیر قابل حل در عسل:اکثر مواد جامد در عسل قابلیت حل شدن در آب را دارنداما مقدار آن نباید از مقدار مجاز بیشتر شود چون موجب فاسد شدن عسل خواهدشد.مقدار مجاز آن۰٫۱ گرم در۱۰۰ گرم عسل در برداشت به روش سانتریفیوژ می باشد.

پرولین:پرولین یکی از فاکتورهای اصلی تست عسل بوده که هیچ تقلبی نمی توان روی آن انجام داد،در واقع این ماده نوعی آمینواسید بوده که فقط در شهد گل و گیاهان یافت می شود.این اسید به صورت دستی و در آزمایشگاه قابل ساخت نیست.پرولین تنها فاکتوری هست که به دست ساز بودن عسل می توان پی برد چون عسل تقلبی و دست ساز پرولین ندارند.مقدار مجاز پرولین در عسل ۱۸۰میلی گرم در هر کیلو گرم می باشد.

خریدعسل

عسل طبیعی و گروه قره داغ

گروه قره داغ طبق تجربه ی دیرین خود از دل طبیعت عسلی را برداشت می کند که در تمامی تست های آزمایشگاه موفق بیرون می آید.افرادی که به صورت عمده از گروه قره داغ خرید می کنند می توانند مقداری نمونه از عسل قره داغ را به آزمایشگاههای معتبر در سراسر کشور جهت تست منتقل کنند و بعد از نتیجه ی مثبت خرید نهایی خود را انجام دهند.گروه قره داغ باخیال راحت نتیجه ی آزمایش و خرید را در اختیار خریدار قرار می دهد تا شک و شبهه ای وجود نداشته باشد.

جهت خریدعسل طبیعی به صورت عمده و خرده با ما درارتباط باشید

سعید قاسمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره درباره ی محصول مورد نظر روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید قاسمی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09145394274

phone icon شماره تماس: 09126832367

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

telegram icon تلگرام: asal-gharedagh@

instagram icon اینستاگرام: asal-gharedagh@

email icon ایمیل: beeproduct.gharedagh100@gmail.com

مجموعه قره داغ شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 8 + 5 =
7

7 پاسخ به “نکات مهم وضروری درحین خریدعسل طبیعی”

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید